Spojrzenia subiektywne na Pracę

Data dodania: 09.05.2019


Każdy człowiek bez wyjątku ma swoje zdanie na dany temat, swoje własne przyzwyczajenia i zasadniczo każdy człowiek uważa je za jak najbardziej słuszne. Jednakże w naszej rzeczywistości potrzeba jest tego, aby łamać pewne stereotypy, a przede wszystkim o to, aby uświadamiać społeczeństwo i wskazywać mu odpowiednie ścieżki postępowania. Nie chodzi bynajmniej o to, aby wyłącznie edukować dzieci, ale jak najbardziej również osoby dorosłe. Czy ktoś chce się z tym zgodzić, czy też nie, faktem jest, iż także osoby dorosłe powinny być poddawane pewnego rodzaju edukacji, pewnego rodzaju uświadamianiu. Właśnie, dlatego, a może między innymi, dlatego prowadzone są na całym świecie różnego rodzaju akcje edukacyjne. Jakie są to akcje? Dla przykładu jak najbardziej można tutaj podać takie inicjatywy jak:

  • Europejski Dzień bez samochodu,
  • Europejski Tydzień zrównoważonego transportu,
  • Światowy Dzień Ziemi

 

Oczywiście różnego rodzaju akcji uświadamiających i edukacyjnych mamy na całym świecie mnóstwo. Bez wątpienia mają one głęboki sens, nawet wówczas, gdy tak naprawdę od razu nie widzimy tego efektów. Trzeba, bowiem podkreślić, że celem tego typu akcji zazwyczaj jest dotarcie do jak największej liczby osób, ale oczywiście pewne zmiany następują w ograniczonym zakresie. W ramach tego typu akcji prowadzone są różnego rodzaju happeningi, w Dniu Ziemi można sadzić nowe drzewa, w trakcie dnia bez samochodu możemy spotkać się ze specjalnymi zniżkami dla korzystających z komunikacji miejskich, itd.

Zasadniczo jednak w tego typu inicjatywach chodzi o pewnego rodzaju stały efekt. Chodzi o to, aby nie tylko w tym dniu, ale każdego następnego dnia można było mówić o pewnych dobrych nawykach, które zostały wdrożone bądź też złych nawykach, które zostały ograniczone. Różnego rodzaju akcji edukacyjnych na świecie mamy ogromne ilości. Niektóre z nich mają zasięg bardziej lokalny, niektóre obejmują pewne państwa, pewne kontynenty, a niektóre, jak przykładowo Światowy Dzień Ziemi, mają zasięg ogólnoświatowy i prowadzone są w każdym państwie na świecie.

 

Sprawdź jak wygląda Praca Warszawa w największych firmach w tym mieście. Przekonaj się co w trawie piszczy!