Jak znaleźć pracę?

Data dodania: 05.05.2016


Szukanie pracy, które zakończy się powodzeniem wbrew pozorom nie jest tak banalnie proste, jak może się niektórym wydawać. Można znaleźć setki interesujących ofert pracy, wysłać tysiące CV i listów motywacyjnych, a mimo tego nie doczekać się odpowiedzi ze strony pracodawcy lub nie otrzymać interesujących nas warunków pracy. Tutaj z pomocą może przyjść praca tymczasowa. Jak znaleźć najlepsze ogłoszenia o pracę?

Nie powinien dziwić fakt, że okres największego zainteresowanie pracą tymczasową, zarówno ze strony pracodawców, jak i potencjalnych pracowników przypada na sezon wakacyjny. Dla części z nas jest to długo wyczekiwany czas odpoczynku i wyjazdów. Druga grupa, głównie złożona z przedsiębiorców z branży turystycznej i usługowej właśnie w tym okresie notuje najlepsze wyniki w swojej działalności gospodarczej. Idzie za tym doraźna potrzeba zatrudnienia pomocniczych pracowników, wyłącznie na czas największego zapotrzebowania na dodatkowe ręce do pracy.

Gdzie kierują się pracodawcy w poszukiwaniu kandydatów do pracy? Do agencji pracy tymczasowej, które zajmują się na co dzień pośrednictwem pracy, działając na podstawie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Zgodnie z tym pracodawca użytkownik (czyli ten, u którego w praktyce będziemy wykonywać jakiekolwiek obowiązki) zawiera umowę z agencją, w której określa między innymi rodzaj pracy, wymagania wobec kandydata, wymiar czasu i przewidywany okres zatrudnienia.
Pośrednictwo uczciwej agencji pracy z doświadczeniem na rynku pracy powinno być gwarancją tego, że pracownik nie zostanie oszukany przez pracodawcę lub będą łamane jego prawa. Dlatego szukając pracy tymczasowej najlepiej albo bezpośrednio udać się do tego rodzaju agencji, albo przejrzeć publikowane na portalach z ofertami pracy ogłoszenia.

A jeśli szukać pracy tymczasowej to najlepiej rozglądać się już teraz, bo pracodawcy już przygotowują się na rekordowy sezon wakacyjny w Polskich ośrodkach turystycznych. Eksperci analizujący sytuację w branży turystycznej prognozują, że nadchodzące miesiące będą dla polskiej turystyki wyjątkowo łaskawe. Ze względu na zagrożenie terrorystyczne w dotychczas popularnych kurortach zagranicznych coraz więcej osób deklaruje (i rezerwuje) pobyt w kraju.

Sprawdź także: