Gry menedżerskie na imprezy korporacyjne

Data dodania: 13.04.2018


Najróżniejsze problemy, czy w różnych obszarach swojego życia, to coś, przed czym się nie ucieknie. Różni ludzie na różne sposoby sobie radzą z ich rozwiązywaniem, dużej grupie pójdzie to wszystko sprawnie, a u innych tempo tak szybkie nie będzie. Sporo różnych technik pozwala na to, żeby poznać wiele ciekawych podejść do tych problemów, a dodatkowo znajdować w skuteczny sposób kreatywne rozwiązania.

Jedną z takich metod jest gry strategiczne ( dodatkowe informacje: http://www.symulacje.edu.pl ), której założenia są oparte na skupieniu się na istocie ludzkiej i jej chęciach wymyślania czegoś, co poprawi jakość życia. Kreatywne wykorzystanie dostępnych gier biznesowych pozwoli na dojście do rozwiązań, które wyróżniają się nieszablonowym podejściem. Technikę, która jest prezentowana można wykorzystywać w rozmaitych celach w biznesie, na przykład często zaczyna po niego sięgać HR.

Według różnych badań zdecydowana większość osób na kierowniczych stanowiskach uznaje symulacje strategiczne za bardzo ważny temat w organizacjach, w których są zatrudnieni. Oprócz tego, w miejscach, w jakich sprawy pracownicze mają duże znaczenie, ta właśnie metoda jest wykorzystywana w dużo większym zakresie. Daje to możliwość, żeby znacznie szerzej spojrzeć na pracowników i kandydatów, a co za tym idzie mieć możliwość optymalnego wyboru.

Punktem wyjścia przy technice symulacji strategicznej jest zdefiniowanie rozwiązywanego problemu, wtedy duża część sukcesu będzie załatwiona. Pierwsza kwestia, o którą należy zapytać, dlaczego zmiany są konieczne, a w drugim etapie co w danym obszarze może zostać zmienione. Aby to pytanie zadać, konieczny będzie zespół fachowców mających duże doświadczenie, najlepiej z mocno zróżnicowanymi kompetencjami.

Metoda, która tu jest pokazywana to w pierwszej kolejności wspólna praca, dlatego stworzona grupa musi być dobrze poinformowana o problemie który należy rozwiązać. Trzeba także dać możliwość wypowiedzenia się członkom o zagadnieniu, które się opracowuje. Każda osoba może w zupełnie inny sposób spostrzegać całość problemu, a co za tym idzie mieć inną wizję sposobów rozwiązania.

Wiedząc już, co jest źródłem problemów i jakie będą drogi prowadzące do celu, należy zająć się klientem. W przypadku działów personalnych zapewne to będzie to kandydat poszukujący zatrudnienia. Zadaniem zespołu jest wczucie się w jego oczekiwania i potrzeby, a następnie potem pełna charakterystyka. Końcowy krok gry strategicznej, zajmujący najwięcej czasu to wymyślanie, i decyzja o wybraniu wśród znalezionych rozwiązań tego najlepszego.